"ARCHEOLOGICKÁ..."

Podtatranské múzeum v Poprade a Prešovský samosprávny kraj Vás pozývajú na výstavu s názvom "Archeologická...".

Výstava je zameraná na prezentáciu predmetov zo zbierkového fondu Podtatranského múzea v Poprade – fondov archeológie a umenia. Podtatranské múzeum v Poprade má v správe rozsiahlu archeologickú zbierku, rovnako aj kolekciu malieb archeologických lokalít z územia Spiša. Výstava predstaví výtvarné diela Eugena Wallachyho, Viliama Forbergera, Jozefa Olexu, Jozefa Fabiniho a Eugena Rusnáčika. Prezentácia umeleckého stvárnenia lokalít je doplnená o archeologické predmety, nálezy z výskumnej činnosti či fotografie z terénnych výskumov z lokalít ako napr. Gánovce - Hrádok, Jánovce - Machalovce, Spišský Štvrtok - Myšia hôrka, Hrabušice - Pod Zelenou horou, Žehra - Dreveník, Veľká Lomnica - Burchbrich tiež Veľký Slavkov, Nová Lesná a Štrba - Šoldov. Výstava je "doplňujúcou" výstavou k stálej expozícii Podtatranského múzea v Poprade, časti expozície "Od kameňa k železu". Koncepčne vychádza z projektu zo sedemdesiatych rokov minulého storočia, kedy Východoslovenské múzeum v Košiciach v spolupráci s Podtatranským múzeom v Poprade predstavili výstavu malieb archeologických lokalít (v tvorbe Jozefa Fabiniho), ktorá bola doplnená o archeologické nálezy z výskumnej činnosti na východnom Slovensku.

Výstava potrvá od 19. 10. 2021 do 5. 12. 2021.

Vstupné je zahrnuté v cene vstupenky do múzea: 4,00 €/dospelí; 2,00 €/deti, žiaci, študenti, ŤZP; deti do 6 rokov bezplatne

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Zmena programu vyhradená.

Dokument na stiahnutie