Alpini - M. R. Štefánik a Česko - Slovenské légie

V Ý S T A V Y
• ALPINI - ŠTEFÁNIK A ČESKOSLOVENSKÉ LÉGIE
7. jún 2024 – 30 . jún 2024/ 9:00 hod – 12:00 hod., 13:00 hod. – 17:00 hod.

Výstava organizovaná pri príležitosti „5. zrazu Alpini v Európe“ v rámci podujatí 11. ročníka festivalu Viva Italia v Poprade, rozpráva príbeh legendárneho alpinského zboru, ktorý bojoval počas prvej a druhej svetovej vojny. Výstava je zároveň príležitosťou objaviť málo známu časť histórie prvej svetovej vojny, ktorá spája Taliansko so Slovenskom - zrod Československých légií v Taliansku vďaka angažovanosti Milana Rastislava Štefánika, ktorý počas tejto vojny bojoval po boku alpinských vojsk pri Piave. Expozícia je bohatá na fotografický materiál a tiež ďalšie originálne materiály používané počas 1. svetovej vojny.
Autori výstavy:
• Alessandro Zazzeron – prezident Národnej asociácie Alpini, sekcia Slovensko
• Carlo Martinelli – člen národnej rady ANA a zakladateľ historickej skupiny „Milit ria 1848 ÷1945 ODV“ (Taliansko)
• Mgr. Pavol Valent, predseda Spoločnosti Milana Rastislava Štefánika, klub Zvolen (Slovensko) • v spolupráci s Pre mesto, o. z.
Výstava je sprístupnená v expozičných priestoroch Podtatranského múzea v Poprade na Vajanského 72/4, 058 01 Poprad.
Vstupné na výstavu je súčasťou vstupenky do expozícií múzea.
Zmena programu vyhradená.

Galéria k výstave