Tvorivé dielne k výstave "Začepčený Spiš"

Podtatranské múzeum v Poprade a Prešovský samosprávny kraj Vás pozývajú na tvorivé dielne k výstave "Začepčený Spiš". Výstava prezentuje tradíciu pokrývok hlavy vydatých žien na Spiši prostredníctvom čepcov z obcí bývalej Spišskej župy. Okrem tradičných čepcov zo Spiša sú súčasťou výstavy aj meštianske typy čepcov, šatky a dievčenské party, je sprístupnená v priestoroch Podtatranského múzea v Poprade Vajanského 72/4 do 30. septembra 2022.

Tvorivé dielne sa konajú ako sprievodné podujatie k výstave. Náplňou tvorivých dielní bude maľovanie tradičných ornamentov textilnými farbami na ľanové vrecúško, ktoré si deti vezmú domov. Žiaci sa naučia rozpoznávať rôzne ľudové ornamenty a vzory.
Výstavu "Začepčený Spiš" z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podujatie sa uskutočňuje pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva, ktorého spoločnou celoeurópskou témou je "Udržateľnosť v pamiatkach", zámerom je vzbudiť záujem občanov Slovenskej republiky o kultúrne dedičstvo a jeho ochranu, zvýšiť kultúrnu identitu národa cez sprístupnenie pamiatok v inom svetle - a kde inde je lepšie začať, ako s detským návštevníkom.
Tvorivé dielne sa konajú v dňoch 27. - 29. septembra 2022 (utorok, streda, štvrtok) v priestoroch Podtatranského múzea v Poprade Vajanského 72/4, v čase od 9:00 - 13:00 hod.
Trvanie: jedna vyučovacia hodina (45 minút), vstup každú celú hodinu.

Tvorivé dielne sú určené pre vopred objednané školské kolektívy, objednať sa je potrebné na t. č. 052/7721 924 .

Vstupné do tvorivých dielní: 2 € (alebo kultúrne poukazy).

Tešíme sa na Vašu návštevu!
Zmena programu vyhradená.

Dokument na stiahnutie