"Od semienka po košeľu" - tvorivé dielne

Podtatranské múzeum v Poprade, kultúrna inštitúcia v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja, Vás pozýva na tvorivé dielne pre deti "Od semienka po košeľu", ako sprievodné podujatie výstavy "Ľan - rastlina mnohých podôb".

Výstava prezentuje jednotlivé fázy rastu a spracovávania ľanu ako rastliny až po zhotovenie odevu z ľanového vlákna.
Počas tvorivých dielní sa deti naučia tkať na tkacích hrebeňoch, čo predstavuje jednu z techník spracovania textilu z prírodných materiálov. Každé dieťa si so sebou odnesie vlastnoručne utkaný náramok.

Podujatie sa uskutoční 26. - 28. septembra 2023 (utorok - štvrtok), medzi 9:00 a 13:00 hod. Je určené pre vopred objednané školské kolektívy.
Tvorivé dielne sa uskutočnia v prednáškových priestoroch Podtatranského múzea v Poprade, Vajanského 72/4.

Projekt „Rastlina mnohých podôb alebo tradično-netradičný pohľad na ľan (2. etapa, výstavná časť)" z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Trvanie tvorivej dielničky: 1 vyučovacia hodina/45 minút.

Vstup každú celú hodinu.
Zmena programu vyhradená.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Dokument na stiahnutie

Galéria k podujatiu