Numizmatické a numizmatike príbuzné artefakty v zbierkach slovenských múzeí

NUMIZMATICKÉ A NUMIZMATIKE PRÍBUZNÉ ARTEFAKTY V ZBIERKACH SLOVENSKÝCH MÚZEÍ
21. september 2024/ sobota /9:30 hod. – 14:00 hod.
Numizmatická konferencia sa koná pod záštitou predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského a organizuje ju Slovenská numizmatická spoločnosť pri Slovenskej akadémii vied (SNS pri SAV) v spolupráci s Podtatranským múzeom v Poprade a Archeologickým ústavom SAV, v. v. i. Nitra. Súčasťou konferencie je množstvo zaujímavých odborných prednášok a tiež prezentácia medenej medaile vydanej pri príležitosti 50. výročia založenia SNS pri SAV – pobočky Svit-Tatry, žetón informujúci o konaní konferencie, ako aj príležitostná obálka s pamätným listom a poštovou pečiatkou s emblémom numizmatickej pobočky. Cieľom konferencie je vzájomná informovanosť a sprístupnenie múzejných zbierkových fondov z oblasti numizmatiky a menej poznaných artefaktov z príbuzných pomocných historických vied (faleristika, historická metrológia, účelové známky, plomby atď.), uložených vo fondoch slovenských múzeí.
Súčasťou podujatia je výstava „Umenie vo svete numizmatiky“ vo výstavných priestoroch Podtatranského múzea v Poprade, ktorá oboznámi účastníkov i návštevníkov so zbierkovými numizmatickými predmetmi tohto múzea.
Konferencia sa uskutočňuje pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva, v prednáškových a expozičných priestoroch Podtatranského múzea v Poprade, Vajanského 72/4 Poprad.
Viac informácií na www.numizmatici.sk
Zmena programu vyhradená.